Medalii pentru gugulani, la judo

Participarea la Turneul Internațional de Judo „Cupa Mureșul CIS GAZ”, desfăşurat la sfârşitul săptămânii trecute la Târgu Mureș, a adus două medalii pentru secția de profil a Clubului Sportiv Energetica din Caransebeș. Astfel, Ana Maria Arșovan (medaliată cu bronz la Naționalele de Ne Waza) a obținut aici medalia de aur la categoria 44 kg, U11. Dintre sportivii caransebeșeni antrenați de Ion Radu și Ioan Răuțu a mai urcat pe podium și David Țîrdoiu, bronz la categoria 24 kg, U10.

A fost un concurs foarte puternic. Au fost unele meciuri la anumite categorii, cum nici la U15 nu am văzut. Deplasarea la competiție a fost susținută financiar de către Primăria Caransebeș”, a precizat antrenorul Ion Radu. La Cupa Mureșul CIS GAZ au participat 720 de sportivi, de la 64 de cluburi din opt țări. (M. Cărăvan)