Fetele de la CSŞ Caransebeş au zestre. De medalii

Participarea la Campionatul Naţional de Atletism pentru Juniori III, competiţie desfăşurată la finele săptămânii trecute la Bucureşti, a adus mai multe clasări pe podium pentru reprezentantele Clubului Sportiv Şcolar Caransebeş.

Performera delegaţiei din municipiul de pe Timiş şi Sebeş a fost Loredana Cimpoieru, care a cucerit trei medalii la această întrecere. După ce a intrat în prima zi în posesia medaliei de argint în proba de 2.000 m obstacole, cu timpul de 7:21.05, a doua zi, duminică, 6 iulie, Loredana Cimpoieru a obţinut alte două medalii: tot un argint, în proba de 3.000 metri, cu timpul de 10:24.16, şi o alta de bronz la 400 m garduri, cu timpul de 68.67. Proba de 3.000 metri pare a fi una dintre favoritele atletelor de la CSS Caransebeş, din moment ce locurile 2, 3 şi 4 au fost ocupate de reprezentante ale clubului din municipiul de pe Timiş şi Sebeş, antrenate de Iuliana şi Marian Enache. Astfel, vicecampioana Loredana Cimpoieru a fost urmată în clasament de Karina Tămăşilă (bronz, cu timpul de 10:29.35) şi de Cristina Peia (locul 4, cu timpul de 10:43.06). În prima zi a competiţiei, Karina Tămăşilă a câştigat medalia de bronz în proba de 1.500 metri, cu timpul de 4:50.21.