Caransebeşul are atleţi!

La sfârşitul lunii trecute, la Cluj-Napoca s-a desfăşurat Faza zonală a Campionatului Naţional  de Copii 1, 2 şi 3, întreceri la care Clubul Sportiv Şcolar Caransebeş a participat cu 21 de atleţi, având reprezentanţi la toate cele 3 categorii. Tinerii sportivi au obţinut performanţe remarcabile, astfel,   Karina Tămăşilă a ocupat locul 3 la 1.500 mp, la Copii 1, Andreea Irimia – locul 1 la 500 mp, la Copii 2, Adina Chirilă a urcat pe prima treaptă a podiumului la triatlon, la categoria Copii 2, Sebastian Botoşan, aceeaşi poziţie la 150 mp şi locul 3 la 60 mg, la Copii 2, Ioan Dragomir – locul 1 la 300 mp şi locul 2 la 50 mp, la categoria Copii 3, iar Hanni Brecica a ocupat locul 3 la 300 mp, Copii 3. Finala la aceste categorii de vârstă va avea loc în zilele de 24 şi 25 iunie, la Bucureşti.

O altă atletă originară din Caransebeş, dar legitimată la CSM Reşiţa, Liliana Danci, a urcat pe treapta a doua a podiumului la Crosul Universitar – 4.000 m, întrecere desfăşurată la Bucureşti, în data de 26 mai. (S. Rogoz)