Toată familia Ivan, premiată la Endurocross, la Nireş

Sâmbătă, 1 iulie, în satul Nireş, comuna Mica din judeţul Cluj, s-a desfăşurat etapa cu numărul 5 a CNIR Endurocross Polaris, la care a participat şi tânărul Casian Ivan din Caransebeş, în vârstă de 15 ani, elev în clasa a IX-a la Liceul Tehnologic „Decebal” din municipiu, legitimat la Quad Club Timişoara, care a urcat pe poziţia a treia a podiumului, la Clasa Expert. După acest rezultat, el este pe locul II în Campionatul Naţional Intern de Endurocross, cu cinci etape înainte de terminarea acestuia.
La concursul de la Nireş a fost prezent însă şi fratele său, Ayan, în vârstă de doar patru ani, care a fost răsplătit cu un premiu de participare, iar tatăl celor doi, Cătălin Ivan, a obţinut locul I la categoria ATV 600 cmc.
Cu toţii – ne-a spus seniorul familiei – au fost susţinuţi la Nireş de „Larisa, soţie şi mamă”.