Fetele de la CSŞ Caransebeş au început anul în forţă

Pentru sportivii de la CSŞ Caransebeş, sezonul de sală a debutat în acest an cu concursul „Cupa Olimpia”, care a avut loc la Bucureşti, sâmbătă, 18 ianuarie.

În proba de 800 metri plat, la categoria Junioare 3, primele trei locuri au fost ocupate de tot atâtea reprezentante ale clubului caransebeşean, care au obţinut şi timpi foarte buni pe această distanţă. Astfel, pe locul 1s-a clasat Loredana Cimpoieru, pe locul 2 – Nicoleta Cimpoieru, poziţia a treia fiind ocupată de Cristina Peia.

În proba de 200 metri – Junioare 3, Cristina Galescu s-a clasat pe locul 9.

Cele patru tinere sportive – antrenate de Iuliana Enache, Marian Enache şi Cristian Dragomir – au alergat şi în ştafeta de 4×2 tururi – Junioare 3, probă pe care au câştigat-o.

De vineri până duminică, la Bucureşti se desfăşoară alte două competiţii – Campionatul Municipal pentru Juniori 2 şi Campionatul Naţional, etapa I, pentru Seniori, Tineret şi Juniori I, la care, de la CSŞ Caransebeş participă Loredana şi Nicoleta Cimpoieru, precum şi Cristina Peia. (S. Rogoz)