Weekend plin pentru atleţii de la CSM Caransebeş

La sfârşitul săptămânii trecute, a avut loc Braşov Running Festival, competiţie de mare anvergură, la care atleţii legitimaţi la CSM Caransebeş au obţinut rezultate meritorii.
Astfel, Liliana Dragomir, sportivă legitimată la CSU Arad şi CSM Caransebeş, a alergat în proba de 10 km, alături de elitele atletismului mondial, ea ocupând în final locul 13, timpul înregistrat fiind al treilea printre sportivele din România, urcând pe a treia treaptă a podiumului de premiere. De remarcat că în această cursă a fost stabilit un nou record mondial, cu un timp de 29 minute şi 24 secunde, de atleta Agnes Ngetich din Kenya, ne-a informat Călin Dragomir, antrenor la CSM Caransebeş.
La această competiţie, atleţii mici de la CSM Caransebeş au obţinut următoarele rezultate: Alexandru Grozescu, 3 km, locul 7, Giulia Aniela Buta, 800 m, locul 2, Ariana Fiat, 800 m, locul 3, Hannah Elizabeth Suha, 1.200 m – locul 3.
Totodată, aceştia au participat şi la Gugulan MTB & RUN Caransebeş, unde, de asemenea, au obţinut rezultate frumoase: Alexandru Grozescu, locul 2, Giulia Aniela Buta – locul 1, Ariana Fiat, locul 2, Hannah Elizabeth Suha – locul 3, Nikolas Ifrim, locul 2, Andrei Ifrim – locul 1 şi Elsa Dragomir, locul 4.