Copii de aur, argint şi bronz, la Caransebeş

Sportivii caransebeşeni care au participat vineri,17 martie, la Băile Felix, acolo unde s-a desfăşurat Campionatul Naţional de Cros, au obţinut rezultate excepţionale. Competiţia s-a desfăşurat pentru toate categoriile de vârstă, masculin şi feminin: Seniori, Tineret, Juniori 1, Juniori 2, Juniori 3, Copii 1, Copii 2 şi Copii 3. Clubul Sportiv Şcolar Caransebeş a fost reprezentat de 20 de sportivi, antrenaţi de prof. Iuliana Popescu, Marian Enache şi Luminiţa Hamat, şi au obţinutpatru medalii. Astfel, echipa Copile 2, compusă din Cornelia Peia, Andreea Irimia, Roxana Cârpaci şi Yasmina Tămăşilă a obţinut medalia de aur. Medalia de argint a fost câştigată de echipa Copile 1, din care au făcut parte surorile gemene Loredana Cimpoieru, Nicoleta Cimpoieru, Cristina Peia şi Karina Tămăşilă. Medalii de bronz au cucerit fraţii gemeni Maria Irimia – Junioare 3, şi Alexandru Irimia – Juniori 3. De asemenea, caransebeşenii au mai ocupat şi patru locuri IV, prin Loredana Cimpoieru (Copile 1), Adina Chirilă (Copile 3), Alexandru Predonescu (Copii 3) şi echipa de băieţi formată din Alexandru Irimia, Andrei Mirea, Lucian Patcas şi Flavius Peia (Juniori 3). Nicoleta Cimpoieru s-a clasat pe locul VI la categoria Copile 1. Tot din Caransebeş, dar reprezentând CSM Reşiţa, au participat, la categoria Tineret, Ştefania Milu şi Tania Tilneac ele ocupând locurile 12, respectiv 16.

Caransebeşeanca Liliana Danci, legitimată la CS Olimpia Bucureşti, a fost câştigătoarea categoriei Tineret şi a obţinut calificarea la Campionatul Balcanic de Cros, care se va desfăşura la sfârşitul lunii martie, în Turcia.