CSŞ Caransebeş, cele mai multe „podiumuri” la Băile Felix

La Băile Felix s-a desfăşurat sâmbătă, 10 noiembrie, Cupa României de Cros, concurs organizat pentru toate categoriile de vârstă, de la copii de 3 ani, până la seniori. La start s-au prezentat 546 de sportivi, care au reprezentat 75 de cluburi.

Atleţii de la CSŞ Caransebeş au obţinut, ca de fiecare dată, rezultate remarcabile. La categoria Copile 3, Adina Chirilă a ocupat locul III, iar echipa de fete alcătuită din Adrian Chirilă, Hanni Brecica, Karina Niţu şi Ancuţa Gherghel s-a clasat pe locul II. La categoria Copii 3, Alexandru Predonescu a ocupat locul II, Ioan Dragomir – locul III, iar echipa de băieţi formată din Alexandru Predonescu, Ioan Dragomir, Andrei Galescu şi Cristian Bălan s-a clasat pe locul I. Pe acelaşi loc s-au clasat şi Andreea Irimia, Roxana Cîrpaci, Yasmina Tămăşilă şi Cornelia Peia, care au format echipa de fete la categoria Copile 2. La categoria Copile 1, Loredana Cimpoieru s-a clasat pe locul I, urmată de sora ei geamănă, Nicoleta. Pe acelaşi loc I s-a situat şi echipa de fete, formată din Loredana Cimpoieru, Nicoleta Cimpoieru, Cristina Peia şi Karina Tămăşilă.

Astfel, CSŞ Caransebeş a fost clubul cu cele mai multe clasări pe podium. Pe lângă aceste premii, trei dintre sportivi au reuşit să ocupe alte locuri în primii şase. Andrei Galescu a ocupat locul V la categoria Copii 3, Andreea Irimia, locul VI la categoria Copile 2, şi Cristina Peia, locul VI la categoria Copile 1.

La categoria Tineret au alergat pentru CSM Reşiţa caransebeşencele Liliana Danci şi  Ştefania Milu, care au obţinut locul II, respectiv locul VIII.