Complex Gym Oţelu Roşu, aur şi argint la Putna

La Putna, în judeţul Suceava, a avut loc recent Campionatul Naţional K1 şi Muai Boran 2019, eveniment la care AS Complex Gym Oţelu Roşu, antrenor Adrian Lungu, a participat cu doi sportivi.
Astfel, Marcus Aureliu Andrei Lungu a ocupat locul I la Freestyle Kata, Freestyle K1 Light, Freestyle Kick şi Muai Boran, la categoria de vârstă 8-9 ani, -40 kg, iar Emanuel Adrian Micşa a urcat pe cea de a doua treaptă a podiumului de premiere la Freestyle K1 şi Freestyle K1 Light, la categoria 16-18 ani, -80 kg.
„Ne-am întâlnit, la Putna, sportivi şi antrenori uniţi de aceeaşi dragoste şi pasiune, iar ceea ce a ieşit a fost un concurs de toată frumuseţea. Îmi felicit elevii pentru rezultatele excelente obţinute, cu atât mai meritorii cu cât a fost un concurs extrem de greu”, ne-a spus Adrian Lungu. (S. Rogoz)