Trei atleţi, şi toţi pe podium!

Crosul Asociaţiei Judeţene de Atletism Caraş-Severin, desfăşurat vineri, 3 decembrie, pe un traseu amenajat în zona Stadionului de atletism din cartierul Lunca Bârzavei din Reşiţa, a fost ultimul concurs din acest an, la care Secţia de atletism a Clubului Sportiv Şcolar Caransebeş a fost reprezentată. Antrenorii Marian Enache şi Cristian Brecica au venit cu trei sportivi, toţi trei terminând pe poziţii fruntaşe. Maria Irimia a câştigat cursa fetelor născute în 1997 şi mai mici, devansând-o pe colega sa Amina Tilneac, clasată pe poziţia secundă. La aceeaşi categorie de vârstă, dar în competiţia băieţilor, s-a impus un alt gugulan, Ionuţ Irimia.

La întrecere au participat aproximativ 100 de elevi, din Reşiţa şi Caransebeş. Primii şase clasaţi la fiecare categorie de vârstă au primit diplome, iar concurenţii de pe primele trei locuri s-au ales şi cu diverse premii: locul I – geacă de iarnă îmblănită; locul II – trening din bumbac; locul III – geantă şi căciulă. (S. Rogoz)