Liliana Danci, pe locul 11 la Maratonul de la Viena

Atleta Liliana Danci, de la Clubul Sportiv Municipal Reşiţa, s-a numărat printre cele 1.121 de sportive care au luat startul pe 12 aprilie în Maratonul de la Viena. Sportiva originară din satul Cornuţel, comuna Păltiniş, s-a clasat pe un onorabil loc 11, terminând cursa din capitala Austriei în două ore, 50 de minute şi 27 de secunde. Antrenorul Cristian Dragomir, cel care o pregăteşte pe atleta clasată pe locul 5 în Top Sport Caraş-Severin 2014, spune că rezultatul Lilianei Danci este a patra performanţă din Balcani. În prima parte a maratonului, atleta a obţinut un timp mai bun (o oră, 19 minute şi 41 de secunde), iar partea a doua a cursei de 42,195 km a alergat-o într-o oră, 30 de minute şi 45 de secunde. Liliana Danci a fost însoţită la Maratonul de la Viena de directorul Clubului Sportiv Municipal Reşiţa, Rusalin Fîc. (M. Cărăvan)