O familie cu mici sportivi mari

Familia Gavrilovici,din Păltiniş, se poate mândri nu numai cu cei 10 copii pe care îi are, dar şi cu faptul că aceştia sunt extrem de talentaţi şi muncitori. Şase dintre ei au câştigat premii sâmbătă, 15 decembrie, la două concursuri de tenis de masă desfăşurate la Reşiţa şi Timişoara. Competiţia de fete „Paleta de argint”, organizată la Reşiţa şi destinată copiilor cu vârste cuprinse între 10 şi 14 ani, a fost câştigată de Lidia Gavrilovici, chiar dacă ea nu a împlinit încă vârsta minimă de concurs, urmată fiind de sora ei, Ana Gavrilovici. Fratele lor, David, s-a clasat pe locul II în aceeaşi competiţie, destinată băieţilor.

La Timişoara, în cadrul Circuitului Zonal „AmaTur”, a avut loc Cupa „Moş Crăciun”, competiţie la care au participat copii mai mici de 14 ani. Concursul băieţilor a fost revendicat de Timotei Gavrilovici, iar sora lui, Estera, s-a clasat pe locul II în competiţia fetelor. Şi mai tânărul Nicu Gavrilovici, care are doar 8 ani şi practică tenisul de masă de mai puţin timp, a reuşit să se claseze al patrulea. Fraţii Gavrilovici sunt elevi ai Liceului Pedagogic „C.D. Loga” din Caransebeş şi sunt antrenaţi de prof. Mariana Jucuţ. Felicitări tuturor! (C. Senco)